Poduszki ortopedyczne

O poduszkach ortopedycznych pisano już wiele artykułów i to nie tylko na platformie blog.pl. Czym są poduszki ortopedyczne? Do czego się przydadzą w codziennym życiu? Czy faktycznie warto kupić sobie poduszkę ortopedyczną? O tym właśnie jest ten wpis.

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia, zatem od tego jak i na czym sypiamy zależy żywotność naszego kręgosłupa.
To nieprawda, że miękkie, wypchane pierzem poduszki pomagają uzyskać nam komfortowy i zdrowy sen. Zbyt mała i zbyt wysoka poduszka wywoła zbyt duże napięcie mięśni oraz poranne bóle kręgosłupa. Dokładne ułożenie szyi w trakcie odpoczynku nocnego jest bardzo istotne dla utrzymania zdrowia i doskonałego samopoczucia. Jednym ze sposób działania przeciw dolegliwościom bólowym i zwyrodnieniom kręgosłupa jest wybranie poduszki ortopedycznej, która zapewni odpowiednie położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne niwelują ból kręgosłupa podczas snu, niwelują mrowienie rąk, rozmasowywują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa, umożliwiają odpowiedni przepływ krwi, zmniejszają bóle głowy oraz odcinka szyjnego, zapobiega tworzeniu się zmarszczeń na szyi.
Ukształtowanie poduszki wybieramy w zależności od pozycji, jaką zazwyczaj przyjmujemy w trakcie snu. Poduszka winna być też wybrana na podstawie szerokości barku oraz wagi i wzrostu danej osoby. Odpowiednia poduszka ortopedyczna cechuje się odpowiednim poziomem twardości. Zadaniem poduszki jest utrzymanie kręgosłupa w ułożeniu prostym, odciążenie szyi oraz zluzowanie mięśni karku oraz ramion. Doskonałe wybrana poduszka pozwala na umiejscowienie głowy w najoptymalniejszej dla niej pozycji.
Ważny jest materiał bazowy, z którego wykonana jest poduszka ortopedyczna. Najlepsze poduszki są wykonane z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się ślimaczym odzyskiwaniem kształtu po nacisku. Pianka ta likwiduje wibrowanie, reaguje na temperaturę ciała, pod wpływem ciepła stając się miękka. Jeśli zmienimy położenie ciała poduszka na nowo dopasuje się do ułożenia naszego ciała.
Trzeba pamiętać o tym, że po zakupie poduszki powinniśmy spodziewać się obniżenia relaksu podczas spoczynku. Powinniśmy się do niej przystosować co trwa mniej więcej od dwóch do czternastu dni.
Poduszka ortopedyczna jest bezkonkurencyjna w trosce o zdrowy i sprawnie działający kręgosłup.

Więcej o poduszkach przeczytasz tutaj:
http://www.poduszkiortopedyczne.com.pl/12-poduszki-ortopedyczne

Możliwość komentowania jest wyłączona.