Drzwi do pokoju

Za nie duże pieniądze drzwi wewnętrzne w każdej chwili można kupić w każdym markecie budowlanym. Na trwałe skrzydła drzwiowe i ościeżnice czekać trzeba aż miesiąc. Tutaj będziesz wiedział, jak idealnie dobrać drzwi do swoich wyobrażeń, jak je zakupić, oraz kogo zatrudnić do ich wstawienia.

Na początku wyszukujemy dogodny typ drzwi u wykonawcy. Potem przedstawiciel ma za zadanie uważnie wymierzyć dziurę na drzwi, by na pewno doskonale wyglądały. Należy także zamówić drzwi wewnętrzne z wysokiej klasy montażem, natomiast jeśli zamontujemy je niewłaściwie, możemy z łatwością je zniweczyć, przez co utracimy zagwarantowanie wykonawcy. Oprócz tego produkt ten wraz z usługą montażu zawiera mniejsze opodatkowanie. Wyszukując kolor drzwi wewnętrznych, spojrzyj na kolor stolarki okiennej, bądź barwę podłóg i ścian. Najrozsądniejszym rozwiązaniem w ramach stylistyki jest wybranie do wszystkich otworów w pomieszczeniu drzwi z tej samej serii. Szerokość drzwi jednoskrzydłowych mierzy z reguły od 60cm do 110cm. Szersze skrzydła, są cięższe a więc potrzebują jeszcze dodatkowego zawiasu. Jeżeli zainteresowany potrzebuje drzwi wewnętrznych o nietypowych wymiarach, może je kupić na zlecenie. Drzwi wewnętrzne można również skrócić lub zwęzić za dodatkową ceną.

Które drzwi wybrać?

Drzwi wewnętrzne określamy lewymi, jeśli aby ruszyć skrzydło drzwiowe w swoim kierunku łapiesz je lewą ręką, a ich zawiasy są umieszczone z lewego boku. Zaś kiedy drzwi uchylasz prawą ręką a ich zawiasy są umieszczone z lewej krawędzi sygnalizuje to, iż są to drzwi wewnętrzne prawe.

Niezwykle ważne jest, aby nie zapominać, że drzwi wewnętrzne instalowane do pomieszczeń, które nie mogą obejść się bez przewiewu, to znaczy garderoby były wyposażone w wydrążone idealne dziury udostępniające przepływ tlenu, albo co jest w tych czasach bardzo popularne zostawione wycięcie o wymiarach od 10mm – 30mm. Ościeżnice przylgowe i bezprzylgowe.

Obramowanie drzwi należy dostroić do odpowiedniego schematu skrzydła drzwi. Niesamowicie poszukiwane są ościeżnice przylgowe, to oznacza, że ma ona na obwodzie umieszczonych trochę kształtowników, do których przytwierdzone jest skrzydło. W opisanym przykładzie przykręcane są na zewnątrz zawiasy dwa lub w masywnych skrzydłach trzy, na których osadzone są skrzydła drzwiowe. Ościeżnice bezprzylgowe przylegają do drzwi wewnętrznych wyłącznie po wierzchnim rejonie, gdyż posiadają proste brzegi i banalny przekrój. Są, więc łatwiejsze w utrzymaniu schludności i wyglądają bardziej nowocześnie.

Ościeżnice mogą być wykonane z płyty MDF, metalu, bądź litego drewna sklejanego pietrowo. Metalowe ościeżnice, mimo tego,iż wiążą się z architekturą byłego wielku, ładnie wpasowują się w świeżych mieszkaniach np. zrobione z aluminium. Klasyfikujemy ościeżnice, także na stałe i regulowane. Te pierwsze są głównie węższe niżeli mur, a regulowane dopasowuje się do do szerokości ściany. Do niektórych wzorów możemy wybrać opaski maskujące. Zazwyczaj dopasowuje się poszerzane opaski, dlatego prezentują się jak płaskie panele ozdobne wokół ościeżnic, co daje nowoczesne oblicze.

Przeważnie w drzwiach bezprzylgowych umieszcza się schowane zawiasy, aby w całości użyć ich proporcję i zalety. Fragment zawiasu przykręcony jest w boku ościeżnicy a reszta części znajduję się w skrzydle drzwi wewnętrznych. Drzwi wewnętrzne z ościeżnicami bezprzylgowymi posiadają jeden defekt, są bowiem odrobinę gorszą zaporą akustyczną w porównaniu z drzwiami z ościeżnicami przylgowymi.

Konstrukcja skrzydła, to bardzo często szkielet z drewna klejonego lub płyty wiórowej MDF z wypełnieniem. W powiązaniu od ceny drzwi, ich środkiem może być karton ukształtowany jak przylepiec miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta wiórowa pełna lub szkło. Jeśli decydujemy się na jeden z najtańszych modeli drzwi wewnętrznych, to jest to często tektura, która charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem izolacji akustycznej a też jest jest skłonna do uszkodzeń. W drzwiach wewnętrznych o przeciętnym wzorcu wypełnienie to, jest jeszcze dodatkowo wzmocnione płytami pilśniowymi lub sklejką. W wysokiej klasy wzorach wnętrzem jest drewno klejone piętrowo albo piętrowe panele z płyt wiórowych.

Wierzchnia cząstka skrzydła okrywa się najczęściej cieniutkimi płytami MDF lub HDF. Jeśli skorupą kończącą jest płyta MDF, to mogą być w niej wyciskane wzory. Płyty te, można lakierować. Najtańszą, przez co najbardziej wrażliwą na czynniki zewnętrzne jest sztuczna okleina dekor. Jeżeli potrzebujemy mieć najbardziej trwałą, musimy zamontować droższą okleinę CPL. Gdy natomiast chcemy, aby środkiem skrzydła było szkło, powinniśmy wybrać laminowane lub hartowane, ze względu na nasze bezpieczeństwo. Tańszą, za to bardzo ciekawą opcją jest zakup drzwi wewnętrznych z surowego klejonego drewna sosnowego, gdyż można je własnoręcznie pomalować.

Pomoc przy pisaniu artykułu: Firma Art Drew

Możliwość komentowania jest wyłączona.